Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Posprzątaj z nami Małopolskę 2023

Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym, Gmina Tuchów przyłączyła się do inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i bierze udział w drugiej edycji wydarzenia: Posprzątaj z nami Małopolskę 2023! Wśród tuchowskich instytucji, które biorą udział w akcji jest także Biblioteka Publiczna w Tuchowie. Przyłączamy się do akcji ponieważ tak, jak wszyscy:

Chcemy zachęcić mieszkańców miasta i gminy Tuchów do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania najbliższej okolicy! Dbamy o środowisko oraz swoje najbliższe otoczenie! Chcemy, żeby nasze miasto i wsie wyglądały pięknie! Chcemy edukować dzieci i młodzież oraz dorosłych! Chcemy zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych – w lasach, parkach krajobrazowych i na szlakach zielonej Małopolski! Wiemy, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych! A zatem dzisiaj 21 marca, w pierwszym dniu wiosny ruszamy w teren!

W akcji biorą udział instytucje i organizacje, sołectwa, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich, szkoły z terenu miasta i gminy Tuchów! Dołącz do nas i TY! Posprzątaj swoje najbliższe lub trochę dalsze otoczenie – dla naszego wspólnego dobra!