Joanna Olech na spotkaniu z czytelnikami

30 maja w Filii Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej odbyło się spotkanie autorskie
z  Joanną Olech,  wspaniałą pisarką, autorką ilustracji do wielu książek dla dzieci, laureatką licznych prestiżowych nagród literackich.Pisarkę przedstawiła Dyrektor Biblioteki Publicznej w Tuchowie Bożena Wrona. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z naszej szkoły z klas II, III,IV i VI wraz z wychowawcami. Joanna Olech w czasie spotkania opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki. Przekonywała dzieci, że pisarzem może zostać każdy – niezależnie od wyuczonego lub wykonywanego zawodu. Wystarczą tylko dobre chęci oraz wyobraźnia. Spotkaniu towarzyszyła przesympatyczna atmosfera. Było dużo śmiechu i … słodkości. Pani Joanna przygotowała dla uczestników wiele literackich atrakcji. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach, zgłaszały się do konkursów i odgadywały zagadki. Autorka zaprezentowała też swój talent graficzny, rysując na tablicy smoka, a dzieci w tym czasie tworzyły własne bajkowe historyjki. Na zakończenie każdy mógł kupić książkę oraz zdobyć autograf pisarki razem z pamiątkową pieczątką. Było to wspaniałe wydarzenie czytelnicze, które na długo zostanie nam w pamięci! Mamy nadzieję, że będzie ono inspiracją dla dzieci, a może nawet zapoczątkuje jakąś karierę pisarską…Dziękujemy Joannie Olech oraz dzieciom za przybycie i dostarczenie tylu pozytywnych wrażeń! Wszystkich młodych Czytelników zapraszamy do wypożyczania książek autorki, można je znaleźć w naszej bibliotece. Spotkanie odbyło się w ramach funkcjonującego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.