Biblioteka jest teraz otwarta

Informacje o bibliotece w Tuchowie

1 czerwca w związku z koniecznością przeniesienia zbiorów bibliotecznych na czas planowanego remontu, zmuszeni byliśmy zamknąć bibliotekę dla użytkowników. Wiemy, że to duże utrudnienie i już nie możecie się doczekać, kiedy ponownie otworzymy. Jeśli nasze działania będą realizowane bez niespodziewanych przeszkód, to otworzymy bibliotekę w dniu 10 lipca. Całe zbiory przenoszone są obecnie do nowego dobudowanego skrzydła. Następnie przez kilka miesięcy trwania remontu, korzystanie z biblioteki będzie nieco utrudnione. Niestety nie będzie wolnego dostępu do półek. Uruchomimy stanowisko obsługi czytelników w holu na parterze nowego skrzydła biblioteki. Prosimy, aby przed każdym przyjściem do biblioteki zamówić przez system biblioteczny książki do wypożyczenia. Najlepiej zrobić to minimum dzień wcześniej, gdyż będziemy potrzebować więcej czasu na przygotowanie zamówień. Możliwość zamawiania przez system biblioteczny Sowa uruchomimy prawdopodobnie w dniu 3 lipca. Część księgozbioru, szczególnie przeznaczona tylko do wypożyczania na miejscu, będzie czasowo niedostępna. Przepraszamy za te utrudnienia. Wiosną 2024 roku planowane jest zakończenie wszystkich prac związanych z modernizacją naszej placówki. Wówczas zaprosimy Was do nowej, pięknej biblioteki.