Noc w Bibliotece

W Filii Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej wakacje rozpoczęto kolejną już Nocą
w Bibliotece, zorganizowaną wspólnie z biblioteką szkolną. Wydarzenie odbyło się 22 czerwca.
Akcja ta cieszy się wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży – przybyło ponad 50  uczniów w wieku 7-18lat!  Wszystkich połączyła pasja czytania i wspólna dobra zabawa. Uczestnicy mieli wspaniałą okazję, aby pobyć ze sobą, porozmawiać i spędzić aktywnie czas.  Były tańce, gry i zabawy, wspólny posiłek w postaci stołu szwedzkiego. Młodzieżowy  Dyskusyjny Klub Książki zaprezentował ciekawą lekturę na wakacje Grażyny Bąkiewicz „Skąd te krzywe usta, Bolesławie?”, która z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Dla chętnych uczestników odbyły się warsztaty mydlarskie, podczas których powstały wyjątkowe mydełka glicerynowe. Było bardzo pachnąco, bąbelkowo i magicznie! Późnym wieczorem rozpaliliśmy ognisko, co stworzyło niepowtarzalny klimat. Na dzieci czekały pyszne, pieczone kiełbaski.Niech ten czar bibliotecznej nocy towarzyszy nam przez długi czas i zachęci do korzystania w te letnie wakacyjne wieczory z dobrej książki. Dziękujemy  Pani Elżbiecie Wiejackiej z biblioteki szkolnej za współudział w organizacji wydarzenia, a dzieciom i młodzieży za wspólną zabawę.