Biblioteka jest teraz otwarta

Otwieramy bibliotekę -nowe zasady korzystania

10 lipca w poniedziałek otwieramy bibliotekę w Tuchowie po ponad miesięcznej przerwie. Będą obowiązywać nowe tymczasowe zasady korzystania z naszej instytucji. Zostanie uruchomione stanowisko obsługi czytelników w holu na parterze nowego skrzydła biblioteki. Przed każdym przyjściem do biblioteki konieczne będzie wcześniejsze zamówienie książek online. Można to zrobić na dwa sposoby logując się na swoje konto w katalogu online na stronie biblioteki www.biblioteka.tuchow.pl lub przez aplikację SowaMobi na telefonie. Do logowania należy użyć e-mail podany przy rejestracji w bibliotece, jeśli nie pamiętacie danych do logowania, można skorzystać z opcji „Nie pamiętasz hasła?” Po książkę można się zgłosić dopiero po otrzymaniu informacji zwrotnej: emaila z potwierdzeniem, że książka czeka do odbioru w bibliotece lub Książkomacie – zależnie od wybranej opcji. Jeśli ktoś nie posiada e-maila, będzie można zamówić książki również telefonicznie. Zamówienie należy złożyć minimum dzień wcześniej, gdyż będziemy potrzebować więcej czasu na przygotowanie książek, a o realizacji zleceń będzie decydować kolejność ich wpływu. Możliwość zamawiania przez system biblioteczny Sowa uruchomimy w dniu 3 lipca. W tym samym dniu ponownie uruchomimy Książkomat. Część księgozbioru biblioteki, szczególnie ta przeznaczona tylko do wypożyczania na miejscu, będzie czasowo niedostępna.
Przepraszamy za te wszystkie utrudnienia.