Spotkanie DKK w Siedliskach

14 września odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii w Siedliskach. Rozmawiano o książce „Belfast 99 ścian pokoju” Aleksandry Łojek. To reportaż o konflikcie w Irlandii Północnej. Belfast to miasto najbardziej podzielone na świecie, są tu katolicy i protestanci, miasto paradoksów, gdzie słowo <kłopoty> ma zupełnie inne znaczenie. Autorka konflikt pokazuje od strony zwykłych ludzi, których jedyną winą było to, że urodzili się w złym miejscu, o złym czasie. Widzieli zamachy bombowe, śmierć bliskich i poranione dusze, ale może zabijali sami. Nastał pokój, ale cena tego jest wysoka. Miasto podzielone na 99 ścian pokoju, dzięki którym mają chwile wytchnienia, chociaż wciąż odczuwają strach. Książka dla czytelników o mocnych nerwach i dla tych którzy interesują się historią organizacji IRA.