Przedszkolaki w Bibliotece

Filia Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zaprosiła w swe gościnne progi dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczynią Panią Urszulą Osiką. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki „Witaj w przedszkolu” E. Berg, podziwiając przy tym piękne i bogate ilustracje zawarte w książce. Historia  małego ptaszka Rudzika, który po raz pierwszy przestąpi progi leśnego przedszkola bardzo spodobała się młodym słuchaczom.Oprócz głośnego czytania przygotowano dla dzieci szereg atrakcji. Były zabawy przy muzyce, bajkowe zagadki, wspólne układanie puzzli. Dużo emocji wywołał quiz „Co jest grane” w którym uczestnicy musieli wykazać się znajomością muzyki z bajek. Było aktywnie, wesoło i bardzo kreatywnie. Podczas zajęć plastycznych powstały zabawne zakładki do książek. Przenieśliśmy się również w pachnący świat mydła.  W ramach działającego w bibliotece Klubu Młodego Odkrywcy przedszkolaki wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Każdy samodzielnie nadawał kolor i zapach swojemu mydełku, dekorował suszonymi płatkami kwiatów. Na koniec gotowe już mydełka zostały efektownie zapakowane i przedszkolaki zabrały swoje kompozycje do domu. Dziękujemy za przybycie i aktywny udział w przygotowanych zajęciach.