Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Targi Książki w Krakowie

„Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata” Ten właśnie cytat z wiersza Urodziny Wisławy Szymborskiej – patronki roku 2023 – stał się mottem dla tegorocznej 26. edycji Targów Książki w Krakowie.
Fragment ten świetnie oddaje atmosferę, która co roku panuje na Targach. Są one miejscem spotkań z literaturą z różnych stron świata, przestrzenią dla dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego, punktem wymiany pomysłów i doświadczeń. Pod koniec października na targach spotkają się ludzie z różnych środowisk, miast, krajów, w różnym wieku, których łączy jedno – wspólna pasja, jaką jest miłość do literatury. To największe literackie wydarzenie w Polsce, w trakcie którego można nie tylko zakupić nowości wydawnicze, ale też spotkać się z ulubionymi autorami lub poznać tych debiutujących.
Wśród tego ogromu była również nasza mocna grupa tuchowskich bibliotekarzy i członków Dyskusyjnych Klubów Książki z Burzyna, Jodłówki Tuchowskiej i Siedlisk, wyjazd sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.