Spotkanie KMO w filii w Jodłówce Tuchowskiej

Z ilu kości zbudowana jest nasza dłoń? Jak to się dzieje, że chwytamy, nawlekamy igłę, używamy narzędzi? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania Klubu Młodego Odkrywcy, które odbyło się 16 grudnia. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć były książki „Pamiętnik Naukowy Profesora Geniusza. Ciało człowieka” oraz „Gabinet anatomii” – album, który w bardzo ciekawy sposób pozwala dzieciom odkrywać tajemnice ludzkiego ciała. Po zapoznaniu się z budową dłoni młodzi odkrywcy wcielili się w role inżynierów, konstruując „ROBOŁAPY”. Zadanie wymagało sporej precyzji oraz cierpliwości. Wszyscy poradzili sobie z nim wzorowo. Był też czas na wspólną zabawę oraz czytanie książeczek o tematyce bożonarodzeniowej. Dziękujemy dzieciom za aktywny udział w zajęciach.