Biblioteka jest teraz otwarta

Świątecznie w Filii w Jodłówce Tuchowskiej

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia Filia Biblioteki w Jodłówce Tuchowskiej zaprosiła do swoich pomieszczeń uczniów tutejszej szkoły podstawowej. 18 grudnia bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I, III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami. Od samego rana było gwarno i głośno, czyli tak jak lubimy. Klasa III uczestniczyła w warsztatach kosmetycznych, podczas których powstały musujące  kule do kąpieli oraz mydełka glicerynowe. Dużo radości sprawiło dzieciom  własnoręczne przygotowanie musującej masy kąpielowej, wybór kolorów, ulubionych zapachów oraz dodatków. Powstały piękne gwiazdkowe prezenty. Młodsze dzieci kolorowały papierowe bombki, którymi przystrojona została biblioteczna choinka. Nie zabrakło oczywiście wspólnego czytania. Dzieci wysłuchały pięknych opowieści z książki „Pójdźmy wszyscy do stajenki” B. Collange. Podczas spotkania mali czytelnicy opowiadali o tradycjach i zwyczajach panujących w ich domach, a także o tym co dla nich jest najważniejsze podczas tego niezwykłego czasu. Rozmawialiśmy również o ozdobach choinkowych.  Dzieci z zaciekawieniem obejrzały biblioteczną wystawę szydełkowych ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez Panią Józefę Smalarz.  Był też czas na wspólną zabawę i rozmowy. Dziękujemy za odwiedziny i pozytywną energię uczestników.