Noc w Bibliotece

9 lutego filia Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej wspólnie z Biblioteką Szkolną zorganizowały dla dzieci „Noc w bibliotece”. To już stało się naszą tradycją, że w ostatnim dniu nauki spotykamy się w bibliotece, by aktywnie i miło spędzić wieczór wśród książek i radośnie rozpocząć zimowy wypoczynek. W tej pięknej akcji uczestniczyło 47 uczniów! Przygotowano mnóstwo atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas warsztatów plastycznych tworzyliśmy walentynkowe zakładki do książek, które zostaną rozdane dorosłym czytelnikom biblioteki. Starsi uczniowie zostali zaproszeni do tworzenia „kolaży słownych”. Zadanie polegało na łączeniu różnych słów i wyrażeń znalezionych w starych gazetach w nowe i nieoczekiwane zestawienia. Była to świetna zabawa i inspiracja do własnej twórczości. Dla młodszych dzieci zorganizowano konkurs pięknego czytania, podczas którego mogliśmy wysłuchać wspaniałych interpretacji wierszy. Młodzieżowy DKK zaprezentował interesującą lekturę na ferie Martina Widmarka „Trzynasty gość”, łączącą naukę oraz historię z zagadką kryminalną. Integrowaliśmy się również poprzez muzykę. Tańczyliśmy razem (m.in. „belgijkę”, „kowbojkę”, taniec Chocolate) oraz śpiewaliśmy karaoke.

Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku podczas ferii zimowych!