Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

W dniu 12 kwietnia odbyły się dwa spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy naszej bibliotece.

W kwietniowe, słoneczne popołudnie Klubowicze DKK dla Dorosłych w Siedliskach wzięli pod lupę książkę Anny Janko pt. „Pasja według św. Hanki”. Jest to opowieść o miłości (raczej pożądaniu), które jak demon, zarazem tworzy i niszczy, natomiast główna bohaterka jest czterdziestoletnią znudzoną żoną  i matką dwójki dzieci rozczarowaną własnym małżeństwem. I wtedy pojawia się ON, a wraz z nim wielka namiętność. Hanka, niespełniona poetka, rozmyśla nad zdradą  i miłością. W głównym rozrachunku wychodzi jej, że istotą miłości jest głód – głód wszystkiego: dotyku, spojrzenia, aprobaty, pewności. A co ze zdradą?  Cóż, „zakochany człowiek nie ma sumienia”. A czy warto zdradzać. No cóż??? Oceńcie sami.

DKK dla młodzieży odbył swoje spotkanie w Szkole Podstawowej w Burzynie. Rozmawiano o książce „Stan Splatania” „Jędrzejewskiej. To wspaniała opowieść o spotkaniu młodości ze starością. Dyskusja dotyczyła problemu samotności „wyścigu szczurów” i potrzeby łączności międzypokoleniowej.Książka wywarła duże wrażenia na młodzieży i zwróciła ich uwagę na potrzeby starszych, którzy mogą wnieść wiele dobrego w życie młodego człowieka.