Terapeutyczna moc książek

Czytanie jest oknem na świat. Nie ma większego daru jaki możemy dać dziecku, niż moc czytania” W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich do bibliotecznej Filii w w Siedliskach została zaproszona starsza grupa dzieci przedszkolnych, które wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt.; „Terapeutyczna moc książek”. Spotkanie odbyło się we czwartek 25 kwietnia podczas, którego dzieci prześledziły etap powstania książki (nie ukrywam, że świetnie poradziły sobie z drogą jaką musi przebyć  książka, aby w końcu trafić w ręce czytelników). Był również czas na głośne czytanie i po  wysłuchaniu historii Michalinki pt.; „Nie lubię książek. Koniec kropka” dzieci zamieniły się w detektywów  buszujących między bibliotecznymi regałami w poszukiwaniu poukrywanych karteczek z tajemnicza treścią. Gdy zadanie zostało wykonane, wspólnie wykonaliśmy plakat przedstawiający ZALETY CZYTANIA KSIĄŻEK.

Dziękuję za spotkanie