Czytanie jest fajne

24 kwietnia filię Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wraz z wychowawcami. Rozmawialiśmy o książkach, o tym dlaczego warto czytać. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że „czytanie jest fajne” i przynosi wiele korzyści. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali historyjki o bobrze i jego doskonałym torcie. Książka K. Hudson „Za doskonały tort urodzinowy” była inspiracją do przeprowadzenia pogadanki na temat przyjaźni.

Był też czas na wspólną zabawę. Dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne: kolorowe zakładki do książek dla starszych czytelników, oraz projektowały okładki do swych ulubionych książek. Na koniec buszowały wśród regałów w poszukiwaniu lekturki dla siebie. Dziękujemy za wizytę.