Partnerstwa lokalne w praktyce

W czerwcu odbyło się pierwsze z zaplanowanych kilku szkoleń z projektu „Aktywnie z Biblioteką” i w ramach realizacji zadania z Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego jesteśmy beneficjentem.

Warsztaty dotyczyły budowania współpracy w środowisku lokalnym na linii biblioteka – różnorodne podmioty i osoby. W trakcie szkolenia rozmawialiśmy o: lokalnym potencjale, realnym partnerstwie, zasadach budowania partnerstw lokalnych, wyzwaniach związanych z budowaniem partnerstw, korzyściach płynących ze współdziałania oraz dobrych praktykach. Naszym celem było rozwijanie realnej współpracy miedzy lokalnymi podmiotami, a także realizacja samego programu Blisko. Warsztaty pokazały, iż  istnieje ogromny potencjał i otwartość wśród partnerów oraz szansa na nawiązanie dobrej współpracy przy realizacji zdania „Aktywnie z Biblioteką”. Uczestnicy warsztatów to: bibliotekarze z Tuchowa i filii bibliotecznych, pracownicy MOSiR Tuchów,  bibliotekarze szkolni z Szkoły Podstawowej w Tuchowie, LO w Tuchowie  CKZiU w Tuchowie i oraz Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej, pracownicy Domu Kultury w Tuchowie, Pogórzańskiego Stowarzyszenia Biała Dunajec oraz przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Tuchowa. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i już cieszymy się na naszą współpracę.