Wakacje z biblioteką

Filia Biblioteki Publicznej w Jodłówce Tuchowskiej zorganizowała dla najmłodszych czytelników wakacyjne zajęcia pod hasłem „Lato z biblioteką”, które połączyły edukację z zabawą, oferując dzieciom mnóstwo inspirujących i kreatywnych doświadczeń. W ramach „Lata z biblioteką” dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych, prowadzonych przez Wojciecha Sanka, pasjonata przyrody z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Podczas spaceru po lesie mali odkrywcy  zanurzyli się w tajemniczy świat przyrody, uważnie przyglądając się roślinom i drobnym stworzeniom. Budowanie makiet rezerwatów dla zwierząt było nie tylko fascynującą zabawą, ale także doskonałą lekcją ochrony środowiska. Dzieci odwiedziły również gospodarstwo p. Józefy, gdzie poznały proces powstawania miodu i mogły skosztować tego naturalnego przysmaku. Była to niezwykła okazja do poznania tajemnic pszczelarstwa i smakowania lokalnych produktów. Biblioteka zadbała także o różnorodne warsztaty kreatywne. Podczas spotkania Klubu Młodego Odkrywcy dzieci wykonywały kolorowe mydełka glicerynowe, tworzyły zielniki i odkrywały tajemnice ziół. W ramach warsztatów plastycznych powstały piękne ważki i motyle z drucików kreatywnych oraz letnie lampiony zdobione ziołami i kwiatami. Każdy wykonał dla siebie zakładki do książki, które z pewnością będą zachęcać do dalszego czytania. Nasze spotkania zakończyły się radosnym piknikiem. Na dzieci czekały przekąski przygotowane przez rodziców oraz pyszna, orzeźwiająca lemoniada. Na trawie wspólnie czytaliśmy bajki, malowaliśmy farbami, a także graliśmy się w różne gry. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność i wspólną zabawę.