Czas odwiedzin i warsztatów

Tylko w ciągu pierwszego tygodnia października odwiedziło na 8 grup szkolnych – w sumie ponad 200 uczniów! zarówno ze szkół podstawowych jak i średnich. Dziękujemy pedagogom za zorganizowanie tych wizyt i zrozumienie, jak ważne jest nauczenie dzieci i młodzieży uczestnictwa w kulturze. Uczniowie podziwiali wystawę fotografii Jerzego Bergandera – „Dzieci Indii”. Przy okazji również mogli odkryć miejsce jakim jest biblioteka, część z nich nie była w bibliotece publicznej nigdy, część nie odwiedziła nas jeszcze po przebudowie. Zapraszamy, każdy jest mile widziany! pamiętajcie, że biblioteka to miejsce, gdzie bezpłatnie można wypożyczać książki i czasopisma, korzystać z internetu i „zwyczajnie” znaleźć dla siebie czas!

Z grupami młodzieży ze szkół średnich dodatkowo przeprowadzono warsztaty metodą World Cafe, które są elementem diagnozy potrzeb społeczności lokalnej w zakresie działania biblioteki. Diagnoza jest przeprowadzana w ramach realizacji projektu Aktywnie z Biblioteką z programu BLISKO z NPRCz 2.0