Monika Witkowska w Tuchowie

W czwartek 26 września miłośnicy gór i opowieści spotkali się w naszej bibliotece z podróżniczką i himalaistką Moniką Witkowską. Prezentacja o wyprawie na K2 przybliżyła nam istotę tego trudnego i bardzo niebezpiecznego sportu. Monika zaprezentowała zdjęcia poszczególnych etapów od przygotowania, poprzez kolejne stopnie wędrówki i zdobywanie baz, rozbijanie obozów, osiągnięcie szczytu, aż po najważniejszą część wyprawy – bezpieczne zejście i powrót. Mogliśmy obejrzeć sprzęt wspinaczkowy, który towarzyszy jej w wyprawie, poczęstowała nas również przekąskami, które zabiera ze sobą na wędrówki: liofilizowanymi: owocami baobabu, platana (odmiany bananów). Podróżniczka zachęcała nas do wędrowania, przekazała nam również swoją filozofię o nietraktowaniu gór jako przeciwnika, którego należy pokonać, tylko jako majestat przyrody, który można odkrywać i poznawać. Dziękujemy serdecznie za udział w spotkaniu z serii „Czytanie na sportowo” w projekcie „Aktywnie z Biblioteką”. Mamy nadzieję, że się Państwu podobało! Zapraszamy do biblioteki po książki podróżnicze!