W ostatnich dniach trzy Dyskusyjne Kluby Książki, działające przy Bibliotece Publicznej w Tuchowie odbyły swoje spotkania rozmawiając o przeczytanych książkach.
16 grudnia swoje spotkanie odbył Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci działający przy Szkole Podstawowej w Siedliskach. Rozmowa literacka dotyczyła książki „Miej lepszy dzień” dr Alex George.
17 grudnia spotkał się Dyskusyjny Klub Książki działający przy Szkole Podstawowej w Burzynie. Książka „Cudowny chłopak” poruszyła klubowiczów do głębi. Rozmawiano o ocenianiu innych ludzi przez pryzmat ich wyglądu, o zbyt szybkim klasyfikowaniu ludzi i wspólnie grupa doszłą do wniosku, że każdy jest wyjątkowy tylko musimy sobie dać szansę na odkrycie tej wyjątkowości, która często kryje się pod maską czegoś na co nie mamy wpływu.
18 grudnia w czwartek członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Siedliskach spotkali się na przedświątecznym spotkaniu, aby porozmawiać o niełatwej powieści Sylwii Chutnik „W krainie czarów” której bohaterami są zwyczajni ludzi, którzy muszą radzić sobie w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie pełne jest zaskakujących sytuacji, a wybory nigdy nie należą do łatwych. W spotkaniu udział wzięło 6 osób.



