16 kwietnia o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Tuchowie odbędzie się spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wcześniej odebrać bezpłatne wejściówki w bibliotece. Zainteresowanie spotkaniem jest bardzo duże – połowa miejscówek została już rozdana. Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do jak najszybszej rezerwacji miejsc.
Sławek Gortych – miłośnik Karkonoszy i autor cyklu bestsellerowych kryminałów: „Schronisko, które przestało istnieć”, „Schronisko, które przetrwało”, „Schronisko, które spowijał mrok” oraz „Schronisko, które zostało zapomniane”. Głosami czytelników trzy pierwsze powieści zdobyły tytuł Książki Roku 2022, 2023 i 2024 w największym plebiscycie czytelniczym w Polsce, organizowanym przez serwis Lubimy Czytać. Za ostatnią z nich autor został Zwycięzcą Bestsellerów Empiku 2025 w kategorii kryminał/thriller, o czym dowiedzieliśmy się podczas uroczystej gali transmitowanej w telewizji TVN 22 lutego 2026 roku.
Jest również laureatem Karkonoskiej Nagrody Literackiej oraz dwukrotnym zwycięzcą konkursu Górska Książka Roku podczas Festiwalu Literatury Górskiej.
To młody pisarz, który ma już bardzo liczne i wierne grono czytelników – także w naszej bibliotece. Jego książki nie są typowymi kryminałami. To opowieści o pięknie gór, ich historii i legendach oraz o niezwykłych mieszkańcach Karkonoszy. Po ich lekturze trudno oprzeć się marzeniu, by spakować plecak i wyruszyć na karkonoskie szlaki.
Autor cieszy się tak dużą popularnością, że starania o to, aby przyjechał do Tuchowa, rozpoczęliśmy już ponad rok temu. Mamy nadzieję, że tuchowska publiczność nie zawiedzie i sala Biblioteki Publicznej wypełni się po brzegi. Zapowiada się wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem.
Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek wraz z autografem autora.
Serdecznie zapraszamy!
