Rozmowy o książkach w Filii w Siedliskach

07.12.2017r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii w Siedliskach.
Omawiano książkę pt.” Nie bój się żyć” : biografia ojca Joachima Badeniego- Judyty Syrek. Autorka wspaniale nakreśliła portret ojca Joachima, czytając kolejne stronice dowiadujemy się o ciekawej historii rodziny, a także samego duchownego, który miał bogatą osobowość, aczkolwiek był też postacią kontrowersyjną. Z opowieści ludzi, którzy go znali, wyłania się portret osoby, którą można określić, jako czarującego arystokratę, dzielnego żołnierza, charyzmatycznego duszpasterza i wychowawcę młodzieży. Był też bezkompromisowym obrońcą wartości w czasach komunizmu, mistykiem i uzdrowicielem. Najważniejszą cechą o. Badeniego była przyciągająca, jak magnes głęboka więź z Bogiem. Książka wspaniała, napisana czytelnym językiem przedstawia w przejmujący sposób osobowość tego charyzmatycznego mistyka. Książka polecana dla wszystkich.