Po spotkaniu z Markiem Pindralem

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Podróże z książką”! 16 września bardzo miło było nam gościć Państwa w naszej Sali Spotkań! Jesteśmy przekonane, że tak samo jak nam, również wszystkim obecnym miłośnikom i miłośniczkom podróżniczych opowieści czas upłynął niezwykle szybko!

Autor od pierwszego momentu uwiódł nas swoją opowieścią. Ogrom wiedzy i doświadczeń zgromadzonych w czasie trzyletniego pobytu w Omanie umiejętnie udekorował anegdotami i świetnymi fotografiami, na których dokumentował zarówno święta, jak i codzienność mieszkańców tego arabskiego kraju. Dym kadzidła, które rozpalił, snuł się delikatnie po bibliotecznych pomieszczeniach i wprowadzał w orientalny nastrój! Perfumy, kadzidła, stroje i akcesoria były doskonałym uzupełnieniem prezentowanych zdjęć, a na koniec każdy chętny mógł zapoznać się osobiście z pamiątkami przywiezionymi z podróży.

Zapraszamy do lektury książek Marka Pindrala, w których można odnaleźć jego barwny styl wypowiedzi: „Oman – w cieniu minaretów”, „Indie, czyli świat”, „Chiny – od góry do dołu oraz najnowszej: „Pocztówki ze świata”, którą już niedługo będzie można wypożyczyć w bibliotece.

Spotkanie to początek cyklu wydarzeń „Podróże z książką” realizowanych w ramach projektu naszej placówki „Aktywnie z Biblioteką” w programie BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Zostało ono dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji NPRCz 2.0