Noc w Bibliotece

W nocy z 4 na 5 października br. w Bibliotece Publicznej w Tuchowie miała miejsce akcja Noc w Bibliotece. Na początku odbyły się warsztaty szkoleniowe dla grupy bibliotekarzy i partnerów „Jak zrobić grę terenową”. Szkolenie było realizowane w ramach projektu „Aktywnie z Biblioteką” z programu BLISKO NPRCZ 2.0. Następnie 30 młodych uczestników rozpoczęło swoją przygodę pod hasłem „Noc detektywów” Prowadzący Krzysztof Petek, autor powieści sensacyjno – przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania- rozpoczął od prezentacji opowieści o śledztwach na trzech kontynentach: Europie, Azji, Ameryce Południowej. Kolejnym punktem programu było szkolenie z samoobrony, a po nim spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Tuchowie na temat bezpieczeństwa. Po tym atrakcjach nastąpiła przerwa na pyszną pizzę. W drugiej części uczniowie z energią i zaangażowaniem wzięli udział w grze terenowej. Podzieleni na grupy ruszyli z opiekunami tropem kopert z zadaniami po nocnym Tuchowie, aby odnaleźć skarb w postaci skrzyni z pierścieniami. Za wykonanie poszczególnych zadań otrzymywali od prowadzącego „pieniądze”, które na końcu mogli wykorzystać w licytacji za dodatkowe informacje, wiodące do skarbu. Podczas podsumowania gry zwycięska drużyna otrzymała nagrody. Ta ekscytująca i ucząca logiki zabawa trwała aż trzy godziny! W kolejnej części nocy nastąpiły integracyjne zabawy i indywidualne czytanie aż do świtu. O spaniu nie było mowy, bo przecież po to też jest Noc w Bibliotece! Wydarzenie zaczęliśmy o godzinie osiemnastej w piątek a zakończyliśmy o siódmej rano w sobotę. Dziękujemy Elżbiecie Wiejackiej ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej za pomoc w całonocnej opiece, wszystkim bibliotekarzom z Tuchowa i Jodłówki Tuchowskiej oraz uczestnikom wydarzenia.