Wakacyjne bingo

W Filii w Siedliskach zorganizowano wakacyjne bingo czyli czas zabawy literackiej dla małych i dużych. Zabawa miała formę konkursu, który bardzo spodobał się czytelnikom jak i osobom jeszcze nie zapisanym do biblioteki. Tym sposobem „nieczytelnicy” zasilili szeregi biblioteki stając się pełnoprawnymi czytelnikami. Każdy uczestnik konkursu otrzymał kartę „Biblioteczne BINGO” gdzie w poszczególnych polach były wpisane kategorie książek, zagadki, kody QR oraz inne działania do wykonania. Zadania te uczestnicy wytrwale wypełniali przez ponad 2 miesiące (od 24 czerwca do 30 sierpnia), gdy karta została już zapełniona pieczątkami trzeba było oddać wypełniony kupon konkursowy  i wziąć udział w losowaniu. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Siedliskach.

Celem konkursu było:

W dniu 13.09.2024 r. odbyło się losowanie laureatów i spośród 28 oddanych kuponów konkursowych zostało wylosowanych po 3 z każdej kategorii. To odpowiedzialne zadanie wzięło na swoje barki Jury (podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Siedliskach), wyniki losowania wyglądają następująco :

KATEGORIA I (klasy 0-III)

KATEGORIA II (klasy IV-VIII)

KATEGORIA III (młodzież szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe)

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Bibliotekę Publiczną w Tuchowie. Serdeczne gratulacje dla wszystkim uczestników konkursu, jesteście niesamowicie wytrwali.