Academica

Od 20 kwietnia 2018 r. można korzystać w naszej bibliotece z nowej cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica. TO największa w Polsce elektroniczna wypożyczalnia międzybiblioteczna. Za pośrednictwem terminalu znajdującego się w naszej Bibliotece udostępniamy wszystkim zainteresowanym bazę publikacji naukowych obejmującą podręczniki, czasopisma oraz artykuły. Baza liczy obecnie ponad dwa miliony tekstów.
Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zapisać się do Biblioteki w Tuchowie. Czytelnik, który złoży stosowne oświadczenie otrzyma login i hasło do konta, a po zalogowaniu będzie mieć dostęp do wszystkich publikacji w systemie ACADEMICA. Publikacje chronione prawem autorskim można czytać po dokonaniu rezerwacji na dedykowanym terminalu.
Serdecznie polecamy CWPN Academica!

Regulamin użytkownika wypożyczalni Academica

Rodzaje dostępu:

nieograniczony – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.

ograniczony – publikacje są dostępne TYLKO na wyznaczonym terminalu w bibliotece w Tuchowie lub w innej bibliotece partnerskiej Patrz lista. Terminale pozbawione są dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

Pamiętaj – system Academica oferuje:
• pełnotekstowe przeszukiwanie ponad 2 milionów współczesnych publikacji naukowych: artykułów, monografii, podręczników i skryptów,
• inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,
• nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,
• możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,
• możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.