Biblioteka jest teraz otwarta

„ Obrazy igłą malowane” oraz „ Kompozycje kwiatowe” – wystawy w Filii w Jodłówce Tuchowskiej.

IMG_2670W Jodłówce Tuchowskiej można obejrzeć obecnie dwie wystawy. Pierwsza z nich to „ Obrazy igłą malowane”, autorstwa Agaty Baran – mieszkanki tej miejscowości. Tutaj się urodziła i wychowała. Pracowała w Domu Wczasów Dziecięcych. Należy do Koła Gospodyń Wiejskich działającego przy bibliotece. Od pięciu lat jej pasją jest utrwalanie piękna w obrazach haftowanych. Bardzo lubi tworzyć przy pomocy igły, muliny oraz kanwy obrazy przedstawiające: krajobrazy, kwiaty, martwą naturę, bądź tematykę religijną. Sama mówi, że to hobby sprawia jej wiele radości, ćwiczy palce i uczy cierpliwości.
Druga wystawa to „Kompozycje kwiatowe” autorstwa Bernadety Kukułki, również mieszkanki Jodłówki Tuchowskiej, członkini Koła Gospodyń Wiejskich. Pani Bernadeta przy pomocy prostych materiałów takich jak: gazety, bibuła tworzy piękne i ciekawe dekoracje. Od kilku już lat projektuje także i wykonuje wieniec dożynkowy, który godnie reprezentuje naszą miejscowość na dożynkach gminnych, a następnie ogólnopolskich w Częstochowie.
Zapraszamy do galerii.