Maraton głośnego czytania w Siedliskach

cała polska 2015 0061 czerwca 2015 r. odbył się w plenerze Maraton Głośnego Czytania w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku dominowały utwory Juliana Tuwima, a czytali zaproszeni goście – ks. wikary Krzysztof Osika i żołnierz rekonstruktor – Grzegorz Mastalerz. Dużą atrakcją było czytanie przez ks. wikarego utworu pt.: „Rzepka”, gdyż same przedszkolaki mogły wziąć udział w inscenizacji wierszyka, wcielając się w role poszczególnych bohaterów. Na końcu wyciągnięto rzepkę, która okazała się słodką niespodzianką i sprawiła najmłodszym wiele radości.
Drugi z zaproszonych gości, żołnierz – rekonstruktor, ciekawie opowiadał o swojej pasji, prezentował mundur oraz wyposażenie, a także chętnie pozował z dziećmi do zdjęć. Myślę, że wszyscy dobrze się bawili, zarówno najmłodsi, jak i dorośli, zresztą widać to na fotografiach.