Głośne czytanie w Jodłówce Tuchowskiej !

1003 czerwca odbył się w Jodłówce Tuchowskiej 6 Maraton Głośnego Czytania w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W bieżącym roku zaproszono dwie panie, które są siostrami i pochodzą z naszej miejscowości: Janinę Halagardę – poetkę, autorkę ponad 200 wierszy dla dzieci i dorosłych, Marię Płachno – plastyczkę; a także strażaków, którzy przybyli w osobach: druh Marcin Zbylut – Prezes naszej OSP, Krzysztof Wantuch – Naczelnik oraz druh Damian Mróz.
Dzieci z klas 0-III naszej szkoły zgromadziły się w sali filii Domu Kultury. Towarzyszyli im wychowawcy i ks. Proboszcz Józef Jaworski. Janina Halagarda czytała dzieciom swoje wiersze oraz słynną „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Dzieci słuchały z zapartym tchem, świetnie się bawiły często angażowane w czytane wiersze. Natomiast druh Krzysztof Wantuch przeczytał wiersz Rafała Wejnera pt.: „Strażak”. Niezwykłą atrakcją był dla dzieci pokaz wyposażenia strażackiego: hełmy, umundurowanie, węże, itd. Następnie obdarowane słodyczami odwiedziły Bibliotekę, wypożyczając książki oraz korzystając z jej bogatego wyposażenia. Dziękujemy dzieciom za przybycie oraz czytającym za udział w tej pięknej akcji.