Otwarto nową wystawę „Rzeczy”

_MG_0126Kolejna młoda osoba debiutuje wystawą w naszej Małej Galerii „Przedstawmy się”.Katarzyna Foszcz – tegoroczna absolwentka studiów licencjackich na Uniwersytecie Rzeszowskim, na kierunku sztuki wizualne, prezentuje swoją pracę dyplomową – cykl grafik „Rzeczy”. W ciepłe piątkowe popołudnie – 18 września odbył się wernisaż otwierający wystawę. Cieszy nas to, że kolejny raz gościliśmy, może niezbyt liczną, ale wierną grupę osób, otwartych na sztukę i chcących w niej uczestniczyć. Swobodna atmosfera spotkania sprzyjała rozmowom o sztuce oraz spokojnej kontemplacji wystawionych prac. Oszczędność środków artystycznych – głównie czarny węgiel, odrobina czarnego tuszu, biały suchy pastel, gdzieniegdzie niebieska plama – tworzy pełną niedomówień, otwartą przestrzeń do rozmowy z odbiorcą. Pomimo użytej palety barw prace są jasne, charakteryzuje je też rozmach kreślarski. „Modelami” tych martwych natur nie są precyzyjnie, czy też „precyzyjnie niedbale” ustawione na podestach przedmioty, ale pomocnicy: porzucone sztalugi, uszkodzone krzesła, wypatrzone w kącie pracowni akcesoria. Nieoczywiste kształty tworzą aurę tajemniczości wokół „wyjętych z cienia” bohaterów trzeciego planu. Wystawa ta znacznie różni się od poprzedniej, wystawianej w naszej galerii, ale dzięki temu można zobaczyć jak różnorodna i wielowątkowa jest sztuka. Warto zobaczyć! Zapraszamy do zwiedzania!
Autorem zdjęć jest Maciej Maziarka, bardzo dziękujemy za fotorelację.