Biblioteka jest teraz otwarta

Poetycko-podróżnicze spotkanie

DSC_0107W czwartek 8 października w ramach XXV Galicyjskiej Jesieni Literackiej nasza biblioteka zorganizowała spotkanie z Janem Dydusiakiem. Ponad 1,5 godzinne spotkanie minęło jak jedna chwila. Gościliśmy poetę o wyjątkowej wrażliwości na otaczający świat. Autora wierszy o pięknie przyrody, o miłości zarówno niewinnej, jak i dojrzałej, a także o tematyce mistycznej, w jego dorobku są również utwory prozatorskie. Jest on dziennikarzem, pracował w polskim radio. Przyjechał do nas z dalekiego Sydney w Australii, gdzie mieszka od 34 lat. Obecnie, będąc już emeryturze oprowadza wycieczki po Australii, docierając do najciekawszych zakątków tego kraju. Doskonale zna jego historię, przyrodę oraz obyczaje Aborygenów. Opowiadał tak barwnie, że uczestnicy spotkania razem z nim mogli oczyma wyobraźni zobaczyć piękne kaniony, spękaną od słońca ziemię i australijski busz. Swą opowieść o tym egzotycznym dla nas kraju przeplatał wierszami, które potrafił przeczytać jak najlepszy aktor na scenie teatralnej. Młodzi ludzie pytali zarówno o twórczość, jak i wybory życiowe autora. Najbardziej aktywne osoby otrzymały w prezencie tomiki poezji oraz pamiątkowe misie koala.To wyjątkowe spotkanie literackie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie. Dziękujemy Dyrekcji oraz Bibliotekarzom z Zespołu Szkół za gościnne i ciepłe przyjęcie.