Na Targach Książki w Krakowie

DSCN2569 Kolejny raz Biblioteka Publiczna w Tuchowie przy wsparciu finansowym Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała wycieczkę na XIX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W piątkowy ranek 23 października do Krakowa wyruszyło 59 osób z Jodłówki Tuchowskiej, Siedlisk, Burzyna i Tuchowa. Pięć godzin spędzone w wielkiej hali Kraków Expo, to niezapomniane przeżycie, niemal wszyscy uczestnicy czuli niedosyt, nie wystarczyło bowiem czasu by skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez szereg wydawnictw, firm poligraficznych, sieci sklepowych(coroczne spotkanie z Gandalfem ;), radia i telewizji i innych instytucji i firm związanych z rynkiem książki z kraju i z zagranicy. Targi to przede wszystkim możliwość oglądnięcia książek, każde wydawnictwo przygotowuje stoisko chcąc się pokazać z jak najlepszej strony, można więc podziwiać najlepiej wydane, najciekawiej zilustrowane, czy też po prostu najpopularniejsze ostatnio książki. Dodatkowo jest to też okazja do spotkania się z autorami, ilustratorami, osobistościami świata kultury.