Biblioteka jest teraz otwarta

Twórcze popołudnie z Joanną Bąk.

warsztaty 13
Tworzenie kilkusekundowego filmu w technice animacji poklatkowej zajęło uczestnikom warsztatów kilka godzin. Jest to „niewielka” część większego projektu „Wehikuł czasu” oraz „Wspólny Front” o których szerzej można przeczytać na tutaj.Tylko wspomnę, że w tym interdyscyplinarnym przedsięwzięciu biorą udział m.in. Sinfonia Varsovia, Chór Polskiego Radia, Krakowski Teatr Tańca… Animacja miała bazować na sztuce ludowej i być ruchomą ilustracją do baletu Feliksa Nowowiejskiego. Na efekty pracy przyjdzie jeszcze poczekać, materiał zdjęciowy, przygotowany przez tuchowską młodzież – ponad 300 zdjęć, trzeba teraz opracować i połączyć w całość… to już w rękach prowadzącej zajęcia Joanny Bąk. Takich animacji powstaje więcej, również w Jodłówce Tuchowskiej i Olszynach młodzież gimnazjalna będzie pracować pod okiem pani Asi. Udział w takim wydarzeniu kulturalnym to niezwykła gratka dla mieszkańców mniejszych miejscowości.
Joanna Bąk prowadziła w tym roku w naszej gminie dwa projekty „Otwarte drzwi” i „Legendnik”, o tym, że warto było w nich wziąć udział, najdobitniej świadczy fakt, że uczestnicy domagają się kolejnych spotkań. Nic w tym dziwnego, prace, powstałe w ich wyniku, zachwycają nie tylko samą młodzież i ich rodziny, ale także wszystkich uczestników wernisaży i wystaw im towarzyszących. Wystawa „Legendnik” – powstała latem na plenerze w Jodłówce Tuchowskiej – była wystawiana już na Forum Ekonomicznym w Krynicy, w Suchej Beskidzkiej, do niedawna u nas w Małej Galerii „Przedstawmy się”, z Tuchowa pojechała do Limanowej, a od 8 stycznia będzie ją można oglądać w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.Projekt „Wspólny Front” jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Logo_ministerstwo