Biblioteka jest teraz otwarta

Otwarto nową wystawę

DSC_0031 W Małej Galerii „Przedstawmy się” można zwiedzać wystawę fotografii Jakuba Marka Nowaka pod tytułem „Lustrzane oko Pogórzy”. Prezentowane prace ukazują różnorodność Pogórzy Karpackich. Autor, wyjątkowo uzdolniony fotograf, potrafił pokazać piękno naszej małej ojczyzny. Zdjęcia zachwycają, barwą, ujęciem, doborem miejsc. Jakub Marek Nowak pochodzi z Ryglic z wykształcenia jest historykiem, lubi podróże, gdzie zawsze ma przy sobie aparat fotograficzny. Jest człowiekiem bardzo aktywnym: prowadzi blog internetowy, jest współautorem strony Dzień Dobry z pasma Brzanki, redaktorem Magii Pogórza oraz Podgórza Karpackie. Podczas wernisażu licznie przybyli goście mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesującej prelekcji wraz z dodatkowym pokazem fotograficznym na temat historii, przyrody i kultury Pogórza. Prezentowali Jakub Marek Nowak, Krzysztof Piątek, Jakub Rutana oraz Wiktor Chrzanowski. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz wspaniałym prelegentom.