Noc w Bibliotece!!!

Jodłowka noc 4W piątek po raz drugi Biblioteka Publiczna Filia w Jodłówce Tuchowskiej zaprosiła swoich czytelników na „Noc w Bibliotece”, podczas której na „nocnych Marków” czekało wiele atrakcji. W tym niecodziennym wydarzeniu organizowanym wspólnie z biblioteką szkolną wzięło udział 25 osób w wieku 7-16 lat oraz opiekunowie. Wystartowaliśmy o godzinie 17:00. Podczas „Nocy…” odbyło się spotkanie DKK, na którym omówiono powieść fantastyczną E.P. Guerra „Czarne Serce”. Wszyscy mogli pograć w gry planszowe i poukładać puzzle, czy też zmierzyć swoje możliwości na x-boksie, oddać i wypożyczyć zbiory, skorzystać z czytelni i odpocząć w kąciku prasowym przy filiżance kawy lub herbaty i ciasteczkach. Na uczestników czekał również ciepły poczęstunek. Były quizy. Odbył się także bardzo emocjonujący turniej „piłkarzyków”. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody. Równie atrakcyjne okazało się czytanie utworu H. Sienkiewicza pt.”Janko Muzykant” w świetle księżyca. Lektura ta dobrana w ten sposób, gdyż rok 2016 został przez Senat RP ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. Do czytania włączyli się wszyscy-dzieci, młodzież oraz dorośli. Było wspólnie śpiewanie piosenek, do których na gitarze przygrywała Weronika. Młodzież, w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu, przyniosła przygotowane przez siebie plakaty zachęcające innych do czytania /rozstrzygnięcie wkrótce/. Na koniec uczestnikom zrobiono pamiątkowe zdjęcie z ulubioną książką. Bibliotekarze dziękują bardzo Rodzicom oraz Pani Elżbiecie Wiejackiej – bibliotekarce szkolnej za pomoc w organizacji „Nocy w Bibliotece”, a także dzieciom i młodzieży za aktywne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu.