Biblioteka jest teraz otwarta

Trwa Tydzień Bibliotek!!!

4We wszystkich placówkach bibliotecznych gwarno i głośno. Bibliotekarze przygotowali moc atrakcji z okazji święta bibliotek. W filii w Siedliskach odbyło się wczoraj głośne czytanie dla przedszkolaków. Były zabawy w kąciku malucha, puzzle, warcaby, układanki, a także gra terenowa w ukryte skarby w bibliotece. Na koniec przygotowano słodki upominek oraz Magdalena Kaczka, laureatka gminnego konkursu recytatorskiego, prezentowała swoje umiejętności recytatorskie. Wszyscy dobrze się bawili.
10 maja odbyła się także akcja uwalniania książek (bookcrossing), której celem jest promowanie czytelnictwa.
Natomiast 11 maja odbyło się spotkanie z policjantami Piotrem Batorem i Joanną Erazmus. Uczniowie klas drugich uważnie słuchali o bezpiecznym poruszaniu się na drodze: pieszo, rowerem, korzystaniu z sieci i nielegalnym koncie na facebooku, a także dowiedzieli się, jak reagować na nieznajomego i zachowywać się w lesie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali wiele pytań. Była to niezwykła frajda dla dzieci.