Biblioteka jest teraz otwarta

Wernisaż wystawy Klaudii Płachno

_DSC000411 maja w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek otwarto w Małej Galerii „Przedstawmy się” wystawę malarstwa Klaudii Płachno. Wernisaż tradycyjne zgromadził wielu miłośników sztuki. Tytuł wystawy to Malarstwo Klary. Autorka prezentowanych prac to młoda, zaledwie 18-letnia tuchowianka. Malarstwem interesuje się od zawsze, gdyż mama artystki także maluje obrazy. Na wystawie prezentowane są prace o różnorodnej tematyce i technice plastycznej. Fantastyka, surrealizm to główne tematy prac. Obrazy inspirowane są literaturą, filmem, a także własną wizją rzeczywistości. Jest też mroczny akcent. Wynika on z fascynacji muzyką metalową i stylem gotyckim. Na wystawie prezentowane są także prace inspirowane przyrodą i pięknem otaczającego świata. Młoda artystka poszukuje, eksperymentuje i uczy się. Odkrywanie i promowanie ludzi z pasją i talentem to główny cel działania galerii. Dlatego zapraszamy wszystkich, wystawę można obejrzeć w godzinach otwarcia biblioteki.