Tydzień Bibliotek w Jodłówce Tuchowskiej

j1W ramach Tygodnia Bibliotek 12 maja podsumowano konkursy ogłoszone dla czytelników oraz uroczyście wręczono nagrody laureatom. W konkursie fotograficznym ogłoszonym na Facebooku „WIOSNA, WIOSNA WKOŁO” wpłynęło dziewięć zdjęć z okolic naszej miejscowości. Zwycięzcy zostali wybrani podczas głosowania na Facebooku. I i II miejsce zajęła Sara Hołda, natomiast III miejsce Roman Osika. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Publiczną filię w Jodłówce Tuchowskiej.
Natomiast w Zespole Szkół odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów: „Wiosna, ach to ty..” – adresowanego do dzieci klas 0 – III oraz konkursu dla DKK na plakat promujący czytelnictwo. Dyplomy i nagrody książkowe wręczyła dyrektor Biblioteki Publicznej w Tuchowie Bożena Wrona i Maria Wabno – bibliotekarka z filii. W konkursie o tematyce wiosny Jury w składzie: Ryszard Flądro, Bożena Wrona i Ewa Bućko po obejrzeniu 31 prac postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Łukasz Gieniec
II miejsce – Nadia Starzyk
II miejsce – Karol Rzepka
Wyróżnienia:
Jakub Wantuch, Klaudia Wantuch.
Kl. I
I miejsce – Emilia Karaś
II miejsce – Magdalena Smoszna
III miejsce – Anna Firlit

Wyróżnienia:
Kacper Starzyk, Arkadiusz Reczkowski, Kacper Gajewski.

Klasa II – III
I miejsce – Mateusz Tereszkiewicz kl. II
II miejsce – Agnieszka Wantuch kl. III
III miejsce – Paulina Rzepka kl. II

Wyróżnienia:
Nikola Gabrych kl. II , Maciej Osika kl. II , Dawid Smoszna kl. II.
Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia.
Relacje z rozdania nagród można obejrzeć na Facebooku filii w Jodłówce Tuchowskiej.