„Musimy być zmianą, którą chcemy widzieć”. (Mahatma Gandhi).

_DSC0105 (2)a17 maja w naszej bibliotece gościł Paweł Kowalczyk, autor książki „Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”. Pokazał na własnym przykładzie, iż możemy spełniać własne marzenia, zmieniać świat i swoje życie. Powyższa myśl Mahatmy Gandhiego jest najlepszym podsumowaniem tego inspirującego spotkania, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie oraz kilku seniorów lubiących aktywnie wypełniać swój wolny czas.
Paweł Kowalczyk ukończył prawo na uniwersytetach we Frankfurcie nad Odrą, w Poznaniu oraz w Tuluzie, studiował kierunek Azja Wschodnia oraz Opracowywanie Projektów Rozwoju Zrównoważonego w Barcelonie. Pracował w Międzynarodowym Departamencie Assistance w Zurich España. W 2010 roku spędził w Auroville, jako wolontariusz, sześć miesięcy i powracał tam przy okazji każdego kolejnego pobytu w Indiach. Podczas spotkania autor wyjaśniał “Czym jest Auroville?” oraz przedstawiał innowacyjne projekty i oddolne inicjatywy ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej “sprawie”. Oryginalność Auroville sprawia, że co roku w poszukiwaniu inspiracji przybywają do tego miejsca tysiące wolontariuszy i stażystów z całego świata. Nic nie stoi na przeszkodzie, by byli to także młodzi ludzie z Tuchowa.