Z wizytą w bibliotece !

_DSC0213b23 maja gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej z Piotrkowic. Dla klas starszych przygotowaliśmy warsztaty z wyszukiwania książek w katalogu on-line, obejrzeli również film prezentujący drogę książki od autora, przez wydawcę, ilustratora, aż po druk. Uczestnicy lekcji bibliotecznej zwiedzili nową wystawę w Małej Galerii „Przedstawmy się” oraz zapoznali się ogólnie z pracą biblioteki. Natomiast młodsze dzieci poznawały funkcje jakie pełni biblioteka i zasadę wypożyczania książek. Później uczestniczyły w krótkiej podróży w kosmos – słuchając opowiadania, oglądając książki o astronomii dla dzieci i prezentację multimedialną przygotowaną na podstawie zdjęć dostępnych na stronie NASA. Dziękujemy wychowawcom za umożliwienie tego miłego spotkania! Zapraszamy inne zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne do odwiedzenia biblioteki.