Biblioteka jest teraz otwarta

Maraton Głośnego czytania w Jodłówce Tuchowskiej

kids 3Pierwszy czerwca to zdecydowanie najbardziej lubiana przez najmłodszych data w kalendarzu.
Jest to dzień, na który czeka każde dziecko. Chodzi, oczywiście o DZIEŃ DZIECKA! Mury „Jodełki” gościły wówczas uczniów z Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej /oddział przedszkolny, klasa II/, którzy przybyli z Dyrektor Katarzyną Osiką oraz ze swoimi opiekunami. W bibliotece odbyło się głośnie czytanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Wiersze dzieciom czytali Prezes naszej OSP Marcin Zbylut, druh Daniel Podraza oraz bibliotekarka. Wielką atrakcją był pokaz zorganizowany przez strażaków. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach zorganizowanych przez Zespół Szkół tj. w warsztatach prowadzonych przez Bernadetę Kukułkę, których efektem były własnoręcznie wykonane pamiątkowe obrazki. Wielką niespodzianką była wizyta Policjantki z Wydziału Prewencji.Na dzieci czekał również smakowity poczęstunek i prezenty przygotowane przez rodziców.Dzieciaki miło spędziły dzień o czym świadczą ich zadowolone miny.