Biblioteka jest teraz otwarta

Noc w Bibliotece w Jodłówce Tuchowskiej

DSC_0911Czwartego czerwca odbyła się II Ogólnopolska Noc Bibliotek. Ponad tysiąc bibliotek otworzyło się w sobotnią noc, aby pokazać, że wolno i warto czytać, a najlepiej – w bibliotekach! Filia w Jodłówce Tuchowskiej organizowała w bieżącym roku przy współpracy z biblioteką szkolną już dwukrotnie taką akcję. Tym razem uczestniczyło w niej 27 uczniów wraz z rodzicami. Mieliśmy również przyjemność gościć Katarzynę Osika – Dyrektor Zespołu Szkół. Biblioteka była czynna w godz. 19.00 – 24.00. Rozpoczęliśmy od spotkania z poetką Janiną Halagardą, która zaprezentowała własną poezję i opowiadała ciekawie o swojej pracy twórczej. Przygotowano moc atrakcji, a w tym: konkursy z nagrodami, krzyżówki, wspólny śpiew przy gitarze, oglądanie filmu pt. „Magiczne drzewo”, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponadto uczestnicy korzystali z internetu, gier planszowych oraz X-boxa.
Spędzenie nocy w bibliotece okazało się atrakcyjnym wydarzeniem dla młodzieży, która opuszczała o północy mury biblioteki z uśmiechami na twarzach. Dziękujemy Elżbiecie Wiejackiej z biblioteki szkolnej za współudział w organizacji wydarzenia oraz rodzicom, którzy pomogli przy przygotowaniu poczęstunku.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do biblioteki teraz już w ciągu każdego dnia.