Biblioteka jest teraz otwarta

Kosmiczne łaziki w bibliotece!

IMG_0938a Już dwukrotnie w ostatnim tygodniu gościliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie. Pierwsza wizyta najmłodszych miała na celu zapoznanie się z biblioteką. Opowiadaliśmy o tym, że każdy może zapisać się do wypożyczalni oraz o tym, jakie książki posiadamy. Dzieci obejrzały także wystawę w Małej Galerii „Przedstawmy się”. Najmłodszym tak bardzo spodobała się wizyta w bibliotece, że zaplanowano kolejne spotkanie. Tym razem bibliotekarze przygotowali specjalne mini warsztaty edukacyjne o tematyce kosmicznej. Było głośne czytanie rozmowy o UFO oraz proste zadania do wykonania. Na zakończenie z wykorzystaniem tabletów badaliśmy powierzchnię biblioteki wspomagając się łazikiem Curiosity „wypożyczonym” od NASA. Prosimy wszystkich rodziców o umożliwienia swoim pociechom kolejnych wizyt w bibliotece i przypominamy, że korzystanie z księgozbioru i wypożyczanie go jest całkowicie bezpłatne. Zapraszamy!