Biblioteka jest teraz otwarta

Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy !!!

13W środowe popołudnie 21 września uroczystym wernisażem otworzyliśmy wystawę grafiki warsztatowej i kolażu Marty Wojtanowskiej. Autorka prac jest studentką grafiki projektowej w Instytucie Sztuki tarnowskiej PWSZ. Na wystawie można obejrzeć aquatinty – odbitki wykonane techniką druku wklęsłego. Jedna z prezentowanych prac – Metropolis została wyróżniona, poprzez zakwalifikowanie jej do wystawy pokonkursowej na międzynarodowym konkursie grafiki w Hiszpanii. Drugim odmiennym zbiorem prezentowanym na wystawie jest cykl kolaży, które powstawały od kilku lat. Prace zyskują dodatkowy wirtualny wymiar, gdy widz konfrontuje obraz z urywkami prozy, poezji, czy też zwykłych tekstów użytkowych. Autorka gromadzi wycinki, ciekawe próbki i komponuje z nich prace niewielkich formatów jednak bogate w wyrazie. Prezentacja w Małej Galerii „Przedstawmy się” jest pierwszą indywidualną wystawą Marty. Spotkała się ona z bardzo ciepłym przyjęciem, wzbudziła wiele rozmów i duże zainteresowanie wśród zebranych osób. Na wernisażu pojawił się również dyrektor Instytutu sztuki PWSZ w Tarnowie dr Bartłomiej Bałut. Cieszymy się, że kolejny raz udało się zorganizować wydarzenie, prezentujące tuchowską artystyczną duszę. Dziękujemy serdecznie wszystkim licznie zgromadzonym gościom za miłą obecność i świetną atmosferę.
Wystawa czynna do końca października, zapraszamy!