Biblioteka jest teraz otwarta

Z wizytą na Targach Książki

targi 23W piątek 28 października uczestniczyliśmy w 20. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Święto literatury obfitowało w liczne atrakcje i spotkania z najlepszymi autorami. Klimat targów najlepiej oddają słowa Michaela Cunninghama, jednego z najpopularniejszych aktualnie światowych pisarzy – Ludzie ciągle powtarzają, że książka umiera. A ja tymczasem siedzę pośrodku pięknego obiektu, pełnego pasjonatów literatury. Widzę ogromną ilość ludzi kupujących i czytających książki! To, co tutaj obserwuję, dodaje mi nadziei i napełnia mnie optymizmem.Targi to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju.
Nasza grupa liczyła 58 osób, byli to przeważnie członkowie wszystkich Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy naszych placówkach bibliotecznych. Dziękujemy Komisji Profilaktyki za wsparcie tego przedsięwzięcia. Natomiast naszych czytelników zapraszamy do biblioteki, gdyż już niedługo na półkach bibliotecznych pojawi się wiele nowości zakupionych na targach.