Lokalny Klub Kodowania!!!

Przy naszej bibliotece powstał Lokalny Klub Kodowania. Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek 9 stycznia. Projekt realizowany jest przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Inspiracją utworzenia klubu były warsztaty zorganizowane w 2016 roku z profesjonalistą w ramach projektu „Link do przyszłości – Zaprogramuj swoją karierę”. Głównym celem klubu jest zainteresowanie młodych osób nauką kodowania, pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że rozwijanie umiejętności programistycznych umożliwi uczestnikom klubu lepszy start w przyszłość. Już na pierwszych warsztatach poznawaliśmy programowanie w języku Scratch. Te umiejętności pozwoliły później na samodzielne kodowanie robotów. Na zajęciach, które odbędą się już w poniedziałek 16 stycznia o godzinie 15.30, będziemy poznawać kolejne możliwości „mechanicznych płaszczek”.
W klubie mamy młodych chłopców z całej Gminy, czekamy także na odważne dziewczyny. Kodowanie to zajęcie nie tylko do chłopaków. Serdeczne podziękowania dla Grzegorza Skrzyniarza za wsparcie informatyczne i pomoc w organizacji warsztatów.