Biblioteka jest teraz otwarta

Tydzień z Internetem 2017

We wtorkowe przedpołudnie rozmawialiśmy w czytelni biblioteki o korzyściach jakie daje Internet. Spotkanie zorganizowaliśmy wspólnie z p. Anną Poręba – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Poznawaliśmy strony internetowe dotyczące naszego regionu, bezpiecznych zakupów, zaplanowaliśmy podróż, zwiedziliśmy przy pomocy aplikacji Google Maps uliczki w Jerozolimie. Obejrzeliśmy ciekawe, inspirujące filmy na YouTube. Wydarzenie zorganizowaliśmy w ramach akcji „Tydzień z Internetem 2017”. Jest to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami. Naszym partnerem był także Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.