8 Maraton Głośnego Czytania w Jodłówce Tuchowskiej

Po raz kolejny filia Biblioteki w Jodłówce Tuchowskiej włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, której tegoroczne hasło brzmi „Czytanie zbliża”. 1 czerwca dzieci z klas 0-III przybyły z wychowawcami do budynku Jodełki. Jako pierwszy wystąpił Pan Grzegorz Mastalerz – żołnierz, rekonstruktor. Czytał dzieciom legendę Agnieszki Ostrowskiej pt.: „O solnej osadzie nad rzeką Białą, która Tuchowem się stała”, następnie opowiadał o swojej pasji, jaką jest grupa rekonstrukcyjna współczesnych żołnierzy brytyjskich. Dzieci z uwagą słuchały o jego hobby. Dużą radość sprawiło im mierzenie wojskowego hełmu co widać na zdjęciach.Kolejnym czytającym była Pani Teresa Osika – pielęgniarka środowiskowa. Zaprezentowała dzieciom „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Pani Teresa przeprowadziła również pogadankę o zdrowym odżywianiu oraz o higienie osobistej.Jako ostatni czytał Pan Marcin Zbylut – zawodowy strażak oraz Prezes OSP w Jodłówce Tuchowskiej. Przeczytał dzieciom tekst Wiesława Drabika pt.: „Strażak Wacek”. Opowiadał o zawodzie strażaka oraz prezentował działanie przyniesionych akcesoriów ratujących życie strażakom. Dzieci usłyszały o zagrożeniach pożarowych i bezpieczeństwie na drogach. Na zakończenie wszyscy chcieli choć na chwilę potrzymać przyniesione kaski, węża gaśniczego oraz urządzenie sygnalizacyjne.Wszyscy goście zachęcali dzieci do czytania, ponieważ dzięki temu zdobywamy wiedzę, rozwijamy pasję a równocześnie jest to dla nas wspaniała rozrywka. Dziękujemy dzieciom za przybycie oraz gościom za poświęcony czas.