Biblioteka jest teraz otwarta

Czytanie zbliża

W dniach 5-6 czerwca zorganizowano w Filii w Siedliskach akcję Cała Polska czyta dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża.” W pierwszym dniu zaproszono dziennikarzy radia RDN Małopolska z Tarnowa pracujących w dziale promocji i reklamy: Ewę Lasota i Grzegorza Golca. Czytali oni bajki i opowiadania związane z Tuchowem. W akcji uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach. Dziennikarze opowiedzieli o swojej pracy w radio, o tym, jak przygotować wywiad bądź fotoreportaż z imprezy. Dzieci miały też okazję udzielić wywiadu i potem posłuchać swoich wypowiedzi. Uczniowie zostali zaproszeni także do zwiedzania siedziby radia, aby zobaczyć, jak wygląda studio reżyserskie, dział informacji oraz prowadzenie programu na żywo. Obszerna relacja z wydarzenia oraz wywiady z uczestnikami wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej rdn.pl.
Natomiast w dniu 6 czerwca dla przedszkolaków z Zespołu Szkół w Siedliskach czytał wikary tutejszej parafii ks. Jakub Kuchta. Wybrał swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa pt.” Paluszek” Ch. Perraulta. Opowiadał również o tym, jak czytanie wpływa na wyobraźnię, rozwój intelektualny i osobowy każdego człowieka.