Noc w Bibliotece

Dnia 9 czerwca Filia Biblioteki Publicznej zorganizowała na zakończenie XVI Tygodnia Bibliotek kolejną już „ Noc w bibliotece”. W akcji zorganizowanej przy współpracy z Biblioteką Szkolną uczestniczyło 26 osób w wieku od 6 do 16 lat oraz opiekunowie. Odwiedziła nas Pani Katarzyna Osika – dyrektor Zespołu Szkół.Biblioteka była czynna od godziny 16:00 do 23:00. Hasłem przewodnim tegorocznej ogólnopolskiej akcji było „Czytanie porusza”. Przygotowano moc atrakcji, m.in. konkursy: plastyczny / „Rodzinne wakacje”/, recytatorski. Przeprowadzono turniej piłkarzyków oraz „gorący ziemniak”. Na zwycięzców czekały nagrody. Odbyło się głośne czytanie opowiadań: M. i H.A. Rey pt. „Ciekawostki George w bibliotece”, P. Carnavas pt. „O dzieciach, które kochają książki” , P.Gilman „Coś z niczego” natomiast Dyskusyjny Klub Książki podczas „Nocy…” omawiał powieść K. Reichs i B. Reichs pt. „Wirusy” . Można było pograć w gry planszowe, poukładać puzzle, skorzystać z Internetu i konsoli X-box, a także wspólnie pośpiewać przy akompaniamencie gitary. Dla uczestników biblioteka przygotowała poczęstunek natomiast rodzice pyszne ciasteczka. Czas upłynął nam bardzo szybko nie sposób było się nudzić. Dzieci z radością wykonywały zadania. Było bardzo radośnie i wesoło. Co chwilę wybuchały wesołe śmiechy, będące oznaką wspaniale spędzonego czasu.
Dziękuję Pani Elżbiecie Wiejackiej z Biblioteki Szkolnej za współudział w organizacji, rodzicom za przygotowane pyszności, a dzieciom i młodzieży za przybycie i wspólną zabawę.