Biblioteka jest teraz otwarta

Konstruujemy LOFI Robota !!!

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania wznowił spotkania nasz Lokalny Klub Kodowania. Na klubowiczów czekała niespodzianka przygotowana przez bibliotekarzy. Zakupiliśmy jeden LOFI Robot. To system do konstruowania robotów oparty o narzędzia OPEN SOURCE, takie jak ARDUINO i SCRATCH, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę. Konstruowanie robotów, ożywianie ich i nadawanie im indywidualnego charakteru, to radość sama w sobie. Zupełnie niezauważalnie przy okazji nauczyć się można podstaw mechaniki, elektroniki i programowania. Przy pomocy LOFI Robota z wycinanych laserowo drewnianych klocków, Arduino i elektronicznych modułów zaczeliśy konstruować swojego pierwszego robota. Zadanie okazało się nie takie łatwe, jednak było źródłem radości i wielu pozytywnych emocji. Kolejne spotkanie już w piątek 20 października o godzinie 16.00. Zapraszamy!!!